KATEGORİLER

Yılın Seçkin Mezunu Ödülü

Bu ödül, mezuniyeti üzerinden 3 yıl geçmiş, alanında başarıya ulaşmış ve bulunduğu kurumda lider bir rol üstlenen mezuna verilir.

Yılın Girişimci Mezunu Ödülü

Bu ödül, en az 1 yıldır aktif faaliyet gösteren, hızlı büyüme oranı olan ve toplumsal katkı sağlayan projelerde yer alan bir Start-up firmasına sahip mezuna verilir.

Yılın Yükselen Yıldız Mezunu Ödülü

Bu ödül, mezuniyeti üzerinden en fazla 2 yıl geçmiş, alanında başarılı ve gelecek vadeden potansiyel çalışmalara imza atmış mezuna verilir.

Yılın Duyarlı Mezunu Ödülü

Bu ödül, sivil toplum kuruluşlarında aktif ve karar verici bir rol üstlenen ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine uyumlu aksiyon alan mezuna verilir.

Yılın Akademik Alanda Başarılı Mezunu Ödülü

Bu ödül, akademik alanda başarılı olan mezuna verilir. Akademik başarı, lisans mezunları için dünya sıralamasında ilk 200’de yer alan Üniversitelerden Yüksek Lisans veya Doktora derecesine kabul almak, Yüksek Lisans mezunları için dünya sıralamasında ilk 200’de yer alan Üniversitelerden Doktora derecesine kabul almak, Doktora için; dünya sıralamasında ilk 200’de yer alan Üniversitelerden doktora sonrası çalışmalar için kabul/teklif almayı kapsar. Ek olarak, bu kategoride, mezunun Q1 ve/veya Q2 dergilerde makalelerin yayınlanması, yayınlara yapılan atıf sayısı, proje sayısı/niteliği/içeriği ve ulusal ve uluslararası bilimsel kuruluşlardan ödül almasına da bakılır.