MEZUN BAŞARILARI

Tarık Arık

Tarık Arık, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yüksek Lisans Programı’ndan 2015 yılında mezun oldu.

18-35 yaş arasındaki gençlerin, kendi yaşamak istedikleri geleceği, bir araya gelerek kurgulayabilecekleri ve ücretsiz olarak ihtiyaç duydukları tüm destekleri alabilecekleri bir sivil toplum kuruluşu olan Maya Fikir Kulübü’nün Kurucu Başkan’ı olarak faaliyet göstermektedir.

Islam Jad Alla Imran Ewawe

Ekonomi Bölümü 2021 yılı mezunumuz Islam, Angel Group İthalat ve İhracat Limited Şirketi‘ni kurmuştur. Başta, Filistin, Mısır, Lübnan ve Ürdün olmak üzere birçok ülkede tekstil ürünleri ihracatını başarıyla gerçekleştirmektedir.

Samed Dursun Güler

 

 

Hukuk Bölümü mezunumuz Samed Dursun Güler, 2021 yılında düzenlenen Adalet Bakanlığı Yargı, Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavı‘nı başarılı bir şekilde tamamlayıp, Savcı olarak kariyer hayatına devam edecektir.

Şebnem Öztürk

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü mezunumuz Şebnem Öztürk, Türkiye’de üniversite sınavına hazırlanan gençlere gönüllü ve sertifikalı koçluk yaptığı projesi ile “2021 Yılı En Başarılı Sosyal Sorumluluk Koçluk Projesi” ödülüne layık görülmüştür.

Yine 2021 yılında yapmış olduğu koçluk, mentorluk ve eğitim çalışmalarını devlet sektöründe de gerçekleştirme girişimleri ile “2021 Yılı En Başarılı Girişimci Kadını” ödülüne layık görülmüştür.

Utku Güler

Hukuk Fakültesi Mezunu Utku Güler, kurmuş olduğu Güler Hukuk ve Danışmanlık Bürosu ile 2019 yılından beri faaliyet göstermektedir.

Ayrıca Güler, Hukuki Düşünce Derneği‘nin yönetiminde yer almaktadır. Dernek üyeleriyle, önemli isimlerinin yazılarını içeren hukuk dergileri yayınlamaktadır.

Melissa Tekel

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 2020 yılı mezunumuz Melissa Tekel’in, tekstil ürünlerinden tasarladığı “Apeks” adlı çalışması, Uluslararası jürili bir etkinlik olan 5. International Triennial of Textile Art Sergisi’ne kabul edilmiştir.

Emre Kaan Sarıkaya

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunumuz Emre Kaan Sarıkaya, Estonya’da bulunan Tartu Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Eyüp Mert Birdal

 

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunu Eyüp Mert Birdal, Berlin Humboldt Üniversitesi‘nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.