2023 YILI ÖDÜLLERİ

YILIN AKADEMİK ALANDA BAŞARILI MEZUNU

GÖKHAN UŞMA

Mimarlık BA 15′

İnşaat Mühendisliği ÇAP 16′

Gökhan Uşma, mezuniyetinin hemen ardından Araştırma Görevlisi olarak Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde kariyer hayatına başlamıştır. Özverili çalışmaları sayesinde 2022 yılında Doktor Öğretim Üyesi unvanını alarak Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı ve Bina Bilgisi Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Mezunumuzun uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan 6 başarılı makalesi ile yüksek alıntılanma sayısına sahip olmasının yanı sıra birçok uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildirileri ile de akademik alanda üstün başarıları sayesinde alanında kendisinden söz ettirmektedir.

Mezunumuz, akademik alandaki başarılı çalışmaları dolayısıyla 2023 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Akademik Alanda Başarılı Mezunu” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN GİRİŞİMCİ MEZUNU

ISLAM JAD ALLA IMRAN EWAWE

Ekonomi BA 21′

Islam Ewawe, üniversitemiz öğrencisiyken geliştirdiği ekonomi ve dış ticaret konusundaki bilgi ve tecrübeleriyle, mezuniyeti ardından Angel Group İthalat ve İhracat Limited Şirketi’ni kurmuştur. 1 yılı aşkın süredir başarılı bir şekilde faaliyet gösteren şirket, tekstil sektöründe başta Filistin olmak üzere Mısır, Lübnan ve Ürdün gibi ülkelere ihracat gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Mezunumuz, bu girişimi sayesinde 2023 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Girişimci Mezunu” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN DUYARLI MEZUNU

SELEN ERDOĞAN

Ortodonti PhD 22′

Selen Erdoğan, Gönüllü İş İnsanları Topluluğu bünyesinde 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde büyük yıkım yaşanan Hatay’da, kadın istihdamına destek amaçlı kurulan bir projede görev almaktadır. Depremden etkilenen kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanmaları kapsamında bölgenin kültürel yapısına uygun yöresel ürünler üretip satışının gerçekleştirilmesine öncülük etmektedir.

Mezunumuz, bu duyarlılığı sayesinde 2023 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Duyarlı Mezunu” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN SEÇKİN MEZUNU

FARUK KIRLI

Mimarlık BA 17′

Faruk Kırlı, mezuniyeti ardından ilk kişisel sergisini Prizren Başkonsolosluğu himayesinde Prizren’de açmış, aynı yıl Tokyo’da ve Paris’te sergilere katılmıştır. 2018 yılında 14. Altın Çınar Festivalinde “Çini Sanatçısı”, 2019 yılında Sanat Aşkıyla projesinde Çini ve Seramik branşında “Onur Ödülü”, 2022 yılında Şanlıurfa – Göbeklitepe’de Kadın İzleri Projesinde “Çini Sanatçısı” ödülünde layık görüldü. 2019 yılında Galatasaray Spor Kulübü için hazırladığı tasarımlar Galatasaray Spor Kulübü Koleksiyonuna eklendi. Tasarımlarının birçoğu dünyaca ünlü spor kulüpleri müzelerinin koleksiyonlarında sergilenmektedir. 2022 yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Klasik Türk Sanatları Vakfı ve Fatih Belediyesi işbirliğindeki II.Yeditepe Bienali’nde “Sultanın Çeyizi” adlı Çini Enstalasyon ile sergideki tek çini sanatçısı olarak projede yer aldı. Atölye çalışmalarına ve derslerine Eyüpsultan – Zal Mahmud Paşa Külliyesi’ndeki atölyesinde ve Başakşehir Gelenekli Sanatlar Akademisi’nde devam etmektedir.

Mezunumuz bu başarıları sayesinde 2023 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Seçkin Mezunu” ödülüne layık görülmüştür.

YILIN YÜKSELEN YILDIZ MEZUNU

EKREM CILIZ

Elektrik – Elektronik Mühendisliği BA 18′

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği MA 21′

Ekrem Cılız, Altınbaş Üniversitesi Elektrikli Araç Takımı EVA Team kuruluşunda emek harcamış, kaptan yardımcısı olarak görev almış ve Türkiye 3.sü olunan yarışlarda araç pilotu olarak sorumluluk almıştır. Mezuniyetinin ardından Ar-Ge Faaliyetlerine katkı sağlamak için üniversite bünyesinde kalarak Bilimsel Araştırma ve Projeler Daire Başkanlığı’nda Uzman Yardımcısı olarak görevine başlamıştır. Burada birçok ulusal ve uluslararası projenin yürütülmesine, üniversite bünyesinde bulunan BAP Projelerinin başvuru ve yürütme aşamalarına destek olmuştur. Profesyonel hayatın yanı sıra Altınbaş Üniversitesi’nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans programına devam ederken aynı zamanda EVA Team bünyesinde takım kaptanlığı görevini yürütmüştür. Profesyonel hayatının devamında mesleki anlamda öğrendiklerini, öğrenciler ile paylaşabilmek adına akademik kadroya geçerek Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olmuştur. Burada laboratuvar derslerine ek olarak yine öğrencilerin gerçekleştirdiği Elektrikli Araç, Otonom Araç ve İnsansız Hava Aracı projelerine destek sağlamıştır. Üniversite bünyesinde kurulan AUTONOM Araştırma Merkezinde görev alarak, birden çok gerek sivil gerek savunma sanayi projelerinin gerçekleştirilmesinde, 3 farklı AB Proje başvurusunun gerçekleştirilmesinde destek sağlamıştır. ERASMUS Kapsamında Times Higher Education 2022 sıralamasında 98. Sırada yer alan İtalya’da bulunan Politecnico Di Milano Üniversitesi’nden davet alarak, batarya alanında laboratuvar çalışmalarına katılmıştır. Burada bulunan akademisyen ve araştırmacılar ile görüşerek olası iş birliği ve proje çalışmaları hakkında faaliyetlere katılım sağlamıştır. 2021 tarihi ile Altınbaş Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği YL programından mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Makinaları ve Güç Elektroniği Doktora programına kabul almıştır. 2022 yılı Aralık Ayı itibariyle Uluslararası bir firma olan AVL’den Battery Development Engineer pozisyonu için teklif almıştır. Burada bulunan görevinde, Altınbaş Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği YL Tezi kapsamında gerçekleştirdiği “Batarya Yönetim Sistemi” geliştirme çalışmalarını ilerletmekte ve uluslararası otomobil firmalarının elektrikli araç projelerine destek vermektedir.

Mezunumuz, bu başarıları doğrultusunda 2023 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Yükselen Yıldız Mezunu” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

2022 YILI ÖDÜLLERİ

YILIN AKADEMİK ALANDA BAŞARILI MEZUNU
ALAA HAMID MOHAMMED MOHAMED

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği MA 19′

Alaa Hamid Mohammed, Altınbaş Üniversitesi adına “Scopus” dergisinin yanı sıra konferanslar arasında 12 araştırma makalesi yayınlamıştır. Uluslararası dergilerde araştırma değerlendirici sertifikaları ve yüksek derece (Q1) elde etmiş ve 2022 yılı için dünyanın bilim adamları arasında yer almaktadır. Bunlara ek olarak, mezunumuzun çalışmaları yüksek alıntı sayısına ve H-indesk’e sahiptir.

Mezunumuz, akademik alandaki başarılı çalışmaları dolayısıyla 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Akademik Alanda Başarılı” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN GİRİŞİMCİ MEZUNU
TARIK ARIK

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

MA 15′

Tarık Arık, 2018 yılında Neu-Pol ismiyle, Türkiye’deki ilk nöro politik araştırmalar yapan ve nöro pazarlama alanında da uluslararası markalara hizmet veren markanın kurucusudur. Marka, son 4 yıldır ülke çapında, Z kuşağını ve üniversite öğrencilerini inceleyen en kapsamlı araştırmaları gerçekleştirmiştir.

Ayrıca Arık, 2015 yılında kurulan, dijital medya hizmeti veren Mor Ajans’ın kurucusudur. 2016 ve 2017 yıllarında ajans Google’ın yılda sadece 12 firmayı seçtiği “gelecek vadeden ajanslar” kategorisine girmeyi başarmıştır.

Bunlara ek olarak Arık, 5800 gönüllüsüyle büyük bir sosyal sorumluluk platformu olan Maya Fikir Kulübünü de hayata geçirmiştir.

Mezunumuz, bu girişimleri sayesinde 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Girişimci Mezunu” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN DUYARLI MEZUNU
HASAN CEM SEVİNDİK

Tıp

BA 19′

Hasan Cem Sevindik, mezuniyetinin ardından atandığı Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesi operasyon bölgelerinden olan İdlib’te sivil tabip olarak görev yapmıştır. Ardından, Birleşmiş Milletler tarafından fonlanan Göç İdaresi Genel Başkanlığı idaresinde olan birçok sığınmacıya ev sahipliği yapan Hatay Göçmen Merkezinde bir buçuk yıldır gönüllü olarak dünyanın birçok yerinden göç eden sığınmacılara sağlık hizmeti vermektedir.

Mezunumuz, bu hizmetleri sayesinde 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Duyarlı Mezunu” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN SEÇKİN MEZUNU
ÖZGECAN DOĞU

Endüstri Mühendisliği

BA 18′

Özgecan Doğu, Conval Group’ta ERP Sistemleri Validasyon danışmanı olarak yurt içi ve yurt dışı projelerde çalışma fırsatı bulmuştur. Ardından, dünyanın çeşitli noktalarından mühendislerin katıldığı çekişmeli mülakatları geçerek Doğu Avrupa Satış Operasyonları Veri Analisti olarak uluslararası alanda ismini duyurmuş olan Eaton firmasında çalışmaya başlamıştır. Gelecek yıllarda ise çalışmalarına şirketin Avrupa’da bulunan ofislerinde devam edecektir.

Mezunumuz, gelecek vadeden çalışmaları ile 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Seçkin Mezunu” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN YÜKSELEN YILDIZ MEZUNU
ŞEBNEM ÖZTÜRK

İşletme/Yönetici Koçluğu ve Mentorluk

MA 20′

Şebnem Öztürk, uluslararası geçerliliği olan PCC (Professional Certified Coach) unvanına sahiptir. 2021 yılında imkân sahibi olmayan üniversite sınavına hazırlanan gençlere gönüllü ve sertifikalı koç arkadaşları ile yapmış oldukları proje dolayısı ile “2021 Yılı En Başarılı Sosyal Sorumluluk Koçluk Projesi” ödülüne layık görüldüler. Yine 2021 yılında yapmış olduğu koçluk, mentorluk ve eğitim çalışmalarını devlet sektöründe de gerçekleştirme girişimleri nedeni ile “2021 Yılı En Başarılı Girişimci Kadın Ödülü” ne layık görüldü. Halen Hayatın Ritmi Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık firmasında yurt içi ve yurt dışı alanda “Eğitim Koordinatörü & Kurumsal Dönüşüm Danışmanı” olarak çalışmaktadır.

Mezunumuz, bu çalışmaları sayesinde 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Yükselen Yıldız Mezunu” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.