2022 YILI ÖDÜLLERİ

YILIN AKADEMİK ALANDA BAŞARILI MEZUNU

ALAA HAMID MOHAMMED MOHAMED

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği MA 19′

Alaa Hamid Mohammed, Altınbaş Üniversitesi adına “Scopus” dergisinin yanı sıra konferanslar arasında 12 araştırma makalesi yayınlamıştır. Uluslararası dergilerde araştırma değerlendirici sertifikaları ve yüksek derece (Q1) elde etmiş ve 2022 yılı için dünyanın bilim adamları arasında yer almaktadır. Bunlara ek olarak, mezunumuzun çalışmaları yüksek alıntı sayısına ve H-indesk’e sahiptir.

Mezunumuz, akademik alandaki başarılı çalışmaları dolayısıyla 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Akademik Alanda Başarılı” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN GİRİŞİMCİ MEZUNU
TARIK ARIK

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

MA 15′

Tarık Arık, 2018 yılında Neu-Pol ismiyle, Türkiye’deki ilk nöro politik araştırmalar yapan ve nöro pazarlama alanında da uluslararası markalara hizmet veren markanın kurucusudur. Marka, son 4 yıldır ülke çapında, Z kuşağını ve üniversite öğrencilerini inceleyen en kapsamlı araştırmaları gerçekleştirmiştir.

Ayrıca Arık, 2015 yılında kurulan, dijital medya hizmeti veren Mor Ajans’ın kurucusudur. 2016 ve 2017 yıllarında ajans Google’ın yılda sadece 12 firmayı seçtiği “gelecek vadeden ajanslar” kategorisine girmeyi başarmıştır.

Bunlara ek olarak Arık, 5800 gönüllüsüyle büyük bir sosyal sorumluluk platformu olan Maya Fikir Kulübünü de hayata geçirmiştir.

Mezunumuz, bu girişimleri sayesinde 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Girişimci Mezunu” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN DUYARLI MEZUNU
HASAN CEM SEVİNDİK

Tıp

BA 19′

Hasan Cem Sevindik, mezuniyetinin ardından atandığı Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesi operasyon bölgelerinden olan İdlib’te sivil tabip olarak görev yapmıştır. Ardından, Birleşmiş Milletler tarafından fonlanan Göç İdaresi Genel Başkanlığı idaresinde olan birçok sığınmacıya ev sahipliği yapan Hatay Göçmen Merkezinde bir buçuk yıldır gönüllü olarak dünyanın birçok yerinden göç eden sığınmacılara sağlık hizmeti vermektedir.

Mezunumuz, bu hizmetleri sayesinde 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Duyarlı Mezunu” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN SEÇKİN MEZUNU
ÖZGECAN DOĞU

Endüstri Mühendisliği

BA 18′

Özgecan Doğu, Conval Group’ta ERP Sistemleri Validasyon danışmanı olarak yurt içi ve yurt dışı projelerde çalışma fırsatı bulmuştur. Ardından, dünyanın çeşitli noktalarından mühendislerin katıldığı çekişmeli mülakatları geçerek Doğu Avrupa Satış Operasyonları Veri Analisti olarak uluslararası alanda ismini duyurmuş olan Eaton firmasında çalışmaya başlamıştır. Gelecek yıllarda ise çalışmalarına şirketin Avrupa’da bulunan ofislerinde devam edecektir.

Mezunumuz, gelecek vadeden çalışmaları ile 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Seçkin Mezunu” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YILIN YÜKSELEN YILDIZ MEZUNU
ŞEBNEM ÖZTÜRK

İşletme/Yönetici Koçluğu ve Mentorluk

MA 20′

Şebnem Öztürk, uluslararası geçerliliği olan PCC (Professional Certified Coach) unvanına sahiptir. 2021 yılında imkân sahibi olmayan üniversite sınavına hazırlanan gençlere gönüllü ve sertifikalı koç arkadaşları ile yapmış oldukları proje dolayısı ile “2021 Yılı En Başarılı Sosyal Sorumluluk Koçluk Projesi” ödülüne layık görüldüler. Yine 2021 yılında yapmış olduğu koçluk, mentorluk ve eğitim çalışmalarını devlet sektöründe de gerçekleştirme girişimleri nedeni ile “2021 Yılı En Başarılı Girişimci Kadın Ödülü” ne layık görüldü. Halen Hayatın Ritmi Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık firmasında yurt içi ve yurt dışı alanda “Eğitim Koordinatörü & Kurumsal Dönüşüm Danışmanı” olarak çalışmaktadır.

Mezunumuz, bu çalışmaları sayesinde 2022 Seçkin Mezun Ödülleri’nde “Yılın Yükselen Yıldız Mezunu” Ödülünü almaya hak kazanmıştır.