REKTÖRDEN MESAJ

Değerli Mezunumuz,

Altınbaş Üniversitesi, 2008 yılında Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kuruldu ve ilk mezunlarını 2015-2016 akademik yılında vermiştir.

Sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçtiğimiz süreçte evrensel standartlarda mezunlar vermek, mezunlarımızın gelişen dünyaya uyum sağlaması ve değişime katkı sunması önemli önceliklerimiz.

Altınbaş Üniversitesi, dinamik, eğitimde niteliğe önem veren ve temel ilkelerine bağlı kalmak suretiyle yenilikçi anlayışını vizyonuna yansıtan bir üniversitedir.

Amacımız öğrencilerimizin ve mensuplarımızın huzurlu bir ortamda çalışmalarını sağlamak ve mesleklerini dünyanın her yerinde icra edebilecek yetkinlikte mezunlar vermektir. Günümüz koşullarında akademik formasyon, rekabet için gerek şart olmasına rağmen yeter şart olmaktan çıkmıştır.

Bu açıdan mezunlarımızın sosyal açıdan da gerekli donanımları kazanmalarına son derece önem veriyoruz.

Altınbaş Üniversitesi, bu hedefleri ve anlayışıyla, özgür ve eleştirel düşüncenin hâkim olduğu bir ortamda, değerlerine bağlı, yetkin, donanımlı, yenilikçi, analitik düşünce sistematiğine sahip bireylerin yetişmesi konusunda çalışmalarına devam edecektir.

Sevgilerimle,

PROF. DR. ÇAĞRI ERHAN
Rektör